Stovyklautojai iš Ožyšo parsivežė daug įspūdžių ir naujų draugų Nr. LT-PL-2S-125

Karštąją liepos savaitę nuo 23 iki 27 dienos varėniškiai aktyviai leido Ožyšo mieste. Sporto stovykloje buvo numatytos ne tik komandinės užduotys, sporto varžybos, plaukimas baidarėmis, bet ir kulinarinių gebėjimų demonstravimas. Bendros draugystės picos, vakarais sudainuotos dainos ir atsisveikinant išsakyti linkėjimai suvienijo pasienio savivaldybių gyventojus.

Nuo šių metų sausio 1 dienos pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas „Aktyvios ir sveikos pasienio bendruomenės“, skirtas Varėnos rajono ir Ožyšo savivaldybių (Lenkijos Respublika) bendruomenėms. Šiuo projektu partneriai sprendžia bendrą pasienio problemą – rizikos jaunimo ir vaikų žinių trūkumą kaip teisingai sportuoti, kad savęs nežaloti, taip pat nepakankamą sporto erdvių buvimą pasienio bendruomenėse, kuriose nemokamai galėtų sportuoti rizikos vaikai ir jaunimas.

Įgyvendinant projektą Varėnos sporto centre balandžio – birželio mėnesiais vyko nemokami sporto užsiėmimai socialinę atskirtį patiriantiems vaikams ir jaunimui, gausių šeimų nariams. Sporto užsiėmimus vedė savanoriai, kurie mokė vaikus ir jaunimą su naujai įsigyta sporto įranga taisyklingai sportuoti, diskutavo apie sveiką maitinimąsi, aktyvesnį poilsį. Varėniškiai dabar gali sportuoti įrengtoje sporto salėje. Varėnos sporto centras birželio 11-15 suorganizavo ir vasaros sporto stovyklą, skirtą socialinę atskirtį patiriantiems vaikams ir jaunimui nuo 14 iki 18 metų. Tarptautinės stovyklos metu kartu su projekto partnerio iš Ožyšo vaikais ir jaunimu, vyko krepšinio, tinklinio, futbolo, bėgimo, plaukimo varžybos. Stovyklautojai lankėsi edukacinėse keramikos pamokose, pažintinėse ekskursijose. Atsisveikinant visi stovyklautojai parašė linkėjimus ant sporto kamuolių – kaip pasienio draugystės, aktyvaus laisvalaikio leidimo ženklą.

Baigiamoji projekto veikla numatyta rugsėjo 22-23 dienomis. Rugsėjo 22 dieną kviečiame visus dalyvauti bėgime „Bėk su pasienio kaimynais“, o 23 d. baigiamojoje projekto konferencijoje. Norinčius aktyviai praleisti rugsėjo savaitgalį kviečiame registruotis iki rugsėjo 14 dienos el. paštu rolandas.markinas@varena.lt, primename, kad vietų skaičius ribotas.

Projektas „Aktyvios ir sveikos pasienio bendruomenės“ finansuotas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal Interreg V-A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programą. Bendras projekto biudžetas 49 684,25 Eur, ES bendrai finansuojama 42 231,61 Eur. Varėnos sporto centui tenkanti projekto lėšų dalis – 39127,25 Eur, iš jų Europos Regioninės plėtros fondo (Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos) parama sudaro 33258,16 Eur.


Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *