Motyvacija gyventi sveikiau Nr. LT-PL-2S-125

Balandžio 20 dieną susirinkę į sporto centrą vaikai ir jaunimas bei jų šeimos nariai klausėsi savanorės Lauksvės Stakutytės pranešimo „Motyvacija gyventi sveikiau“. Vėliau padedami savanorių, mokėsi taisyklingai sportuoti su naujai įsigytu sporto inventoriumi. Projekto savanoriai treneriai: Lukas Jotautas, Martynas Černius, Nerijus Bimbiris rodė pratimus, mokė, kaip teisingai atlikti sportines užduotis. „Sporte ir sveikatoje svarbu ne svoris, kurį numetame, bet gyvenimo būdas ir nauji įpročiai, kuriuos išsiugdome“ – linkėjo savanorė Lauksvė pasveikindama jaunuolius. Kitas užsiėmimas numatytas balandžio 27 dieną, penktadienį, todėl tie, kurie nespėjo arba pamiršo pirmą sportinį užsiėmimą, kviečiame registruotis iki balandžio 26 dienos el. paštu rolandas.markinas@varena.lt.

Nuo šių metų sausio 1 dienos pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas „Aktyvios ir sveikos pasienio bendruomenės“, skirtas Varėnos rajono ir Ožyšo savivaldybių (Lenkijos Respublika) bendruomenėms. Šiuo projektu partneriai sprendžia bendrą pasienio problemą – rizikos jaunimo ir vaikų žinių trūkumą kaip teisingai sportuoti, kad savęs nežaloti, taip pat nepakankamą sporto erdvių buvimą pasienio bendruomenėse, kuriose nemokamai galėtų sportuoti rizikos vaikai ir jaunimas.

Įgyvendinant projektą Varėnos sporto centras balandžio – birželio mėnesiais organizuoja nemokamus užsiėmimus socialinę atskirtį patiriantiems vaikams ir jaunimui bei jų šeimos nariams, taip pat gausių šeimų nariams – gegužės 18 ir 25 dienomis, birželio 8 dieną. Nemokami užsiėmimai vyks sporto centre su naujai įsigytu sportiniu inventoriumi.

Projektas „Aktyvios ir sveikos pasienio bendruomenės“ finansuotas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal Interreg V-A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programą. Bendras projekto biudžetas 49 684,25 Eur, ES bendrai finansuojama 42 231,61 Eur. Varėnos sporto centui tenkanti projekto lėšų dalis – 39127,25 Eur, iš jų Europos Regioninės plėtros fondo (Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos) parama sudaro 33258,16 Eur.

Varėnos sporto centro informacija