Varėniškiai leidosi į pėsčiųjų žygį „Martyno Vainilaičio takais. Mergežeris“

Koks gražia gamta, istorinėmis bei lankytinomis vietomis turtingas Varėnos kraštas, progą įsitikinti dar kartą turėjo trylikos kilometrų sveikatingumo–pažintiniame–draugystės žygyje „Martyno Vainilaičio takais. Mergežeris“ dalyvavę Varėnos rajono savivaldybės įstaigų bei  „Neptūno“ gamyklos darbuotojai. Šio smagus žygio tikslas – su „Neptūnu“ puoselėti gražią bendradarbiavimo ir draugystės tradiciją. Ši Varėnoje įsikūrusi įmonė ne vienerius metus remia Varėnos rajono savivaldybės bei jos įstaigų vykdomus sveikatingumo projektus, ne vienas toks projektas buvo įgyvendintas ir kartu.

Prie Varėnos sporto centro nuotaikingai nusiteikusius žygeivius pasveikino Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas. „Neptūno“ vadovui Justinui Kirbutui jis padėkojo už geranorišką paramą ir palinkėjo, kad ši tradicija nenutrūktų. „Mūsų ilgametis bendradarbiavimas – puikus pavyzdys, kaip verslas ir savivalda gali nuveikti daug prasmingų darbų rajono žmonių labui. Žygeiviams linkiu turiningo laiko stiprinant imunitetą ir nuoširdaus bendravimo“. Justinas Kirbutas savo ruožtu padėkojo Varėnos sporto centro direktoriui Ruslanui Oleinikui bei projektų vadovui Rolandui Markinui už iniciatyvas bei bendradarbiavimo puoselėjimą.

„Apsiginklavę“ šiaurietiškomis lazdomis, žygeiviai miško keliukais keliavo iki Mergežerio kaimo, aplankė žymaus vaikų poeto Martyno Vainilaičio gimtąją sodybą, vėliau kraštietį pagerbė uždegdami atminimo žvakutes ant jo kapo Mergežerio kaimo kapinaitėse.

Iš Mergežerio žygeiviai keliavo iki Ilgio ir Žiežulio ežerų. Pasivaišinę septynių žolelių arbata ir šiltomis picomis, sudalyvavę trumpoje viktorinoje apie poetą, pasipuošę žygio medaliais dalyviai Žiežulio taku grįžo į Varėną.

Rūta Averkienė