Varėnoje pirmą kartą vyko triatlono varžybos

Birželio 15 d. Varėna vėl gyveno aktyviu sportiniu ritmu. Pirmą kartą buvo organizuotas Varėnos triatlonas – Lietuvos triatlono taurės III etapo varžybos, kurios sukvietė ne vieną šimtą sportininkų. Renginio organizatoriai – viešoji įstaiga „Lietuvos triatlono taurė“ ir Varėnos rajono savivaldybė.

Visus susirinkusiuosius pasveikino Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas. „Smagu matyti, kad Varėna vėl sukvietė sportuojančią bendruomenę. Pasirinkta puiki vieta triatlono taurės III etapui. Mes turime puikią gamtą ir galime pasiūlyti idealias sąlygas šios ir kitų sporto šakų varžyboms. Sveikinu visus dalyvius ir linkiu gerai praleisti laiką Varėnoje“, – kalbėjo administracijos direktorius.

Triatlono dalyvis varėniškis Justinas Biekša džiaugėsi, kad renginys vyko gimtajame mieste ir kalbėjo apie didelę atsakomybę, tenkančią renginio organizatoriams. „Visų pirma, džiaugiuosi, kad Varėnos rajono savivaldybė ir VšĮ „Lietuvos triatlono taurė“ organizatoriai susitiko bei glaudžiai bendradarbiavo rengiant Varėnos triatlono etapo varžybas. Organizaciniu požiūriu triatlonas yra sudėtinga sporto šaka, kurioje sportininkai plaukia, važiuoja dviračiais ir bėga. Renginio organizatoriams dideliu iššūkiu tampa saugumo užtikrinimas: vandenyje kyla pavojus skęsti, minant dviratį atsitrenkti į kliūtį (maksimalus greitis varžybų metu iki 65 km/h), o bėgant esant karštam orui kyla išsekimo/nualpimo pavojus“, – sakė Justinas Biekša.

Varžybų metu dalyviai galėjo pasirinktinai dalyvauti trijose distancijose – olimpinėje, sprinto ir TRI–FUN. Olimpinės distancijos dalyviai turėjo 1,5 km nuplaukti, 40 km nuvažiuoti dviračiu ir 10 km nubėgti. Sprinto distancijos dalyviai – 750 m nuplaukti, 20 km nuvažiuoti dviračiu ir 5 km nubėgti. TRI-FUN dalyviai – 200 m nuplaukti, 10 km nuvažiuoti dviračiu ir 2,5 km nubėgti. Olimpinę distanciją dalyviai turėjo įveikti ne daugiau kaip per keturias su puse valandos, sprinto distanciją – ne daugiau kaip dvi su puse valandos, TRI-FUN distanciją – ne daugiau kaip dvi su puse valandos.

Varžybose galėjo dalyvauti visi Lietuvos ir užsienio sportininkai mėgėjai ir profesionalai, moterys, vyrai, vaikai. Visiems dalyviams, įveikusiems pasirinktą distanciją, buvo įteikti atminimo medaliai. I–III vietos laimėtojams visose numatytose distancijų amžiaus grupėse buvo įteiktos taurės, rėmėjų įsteigti prizai.

Bendrojoje įskaitoje olimpinėje distancijoje geriausią rezultatą pademonstravo Tautvydas Barštys (Kaunas), antrąją vietą iškovojo Tautvydas Kopūstas (Kaunas), trečiąjį rezultatą pasiekė Gediminas Pajėda (Vilnius). Varėniškis Justinas Biekša pasiekė gerų rezultatų ir iškovojo 42-ąją vietą. Po varžybų J. Biekša neslėpė savo emocijų. „Jau po įvykusių varžybų galiu pasidžiaugti, kad dalyvių atsiliepimai apie Varėną labai geri. Gamta padovanojo dalyviams gerą orą, o organizatoriai parinko geras trasas. Aš pats asmeniškai mėgavausi, galėdamas dalyvauti šiame renginyje ir įveikti olimpinę distanciją. Nuostabus jausmas matyti daugybę puikių sportininkų, kurie atvyksta su šeimomis į Varėną ir pamato mūsų kraštą. Tikiuosi, kad šis renginys padėjo dar daugiau žmonių pirmą kartą pabūti mūsų mieste ir kad 2020 m. Varėnos triatlono etapas vėl vyks“, – kalbėjo Justinas.

Olimpinėje rungtyje pirmoji tarp moterų buvo Ieva Urbonavičiūtė (Vilnius), antroji – Ūla Giniotytė, trečioji – Giedrė Ambrazevičiūtė.

Bendrojoje įskaitoje sprinto rungtyje pirmajame trejete išsirikiavo Lukas Prokopavičius (Panevėžys), Tomas Gruslys (Vilnius), Tadas Cesevičius (Panevėžys). Tarp moterų geriausių rezultatų pasiekė Sigita Šidlauskienė (Vilnius), Lina Nikitinaitė (Kaunas) ir Mingailė Greičiūtė (Marijampolė).

TRI–FUN distancijoje geriausių rezultatų bendrojoje įskaitoje pasiekė Robertas Gegužis (Vilnius), Kasparas Apkievičius (Panevėžys), Mykolas Banys (Panevėžys). Pirmajame moterų trejete išsirikiavo panevėžietės – Ugnė Paurytė, Beatričė Vinciūnaitė, Brigita Šniukštaitė.

Lietuvos triatlono taurės varžybos rengiamos ketvirtus metus iš eilės. Šių metų sezone numatyti septyni etapai. IV etapas vyks Jonavoje liepos 20 d., V etapas numatytas Girdžiuose rugpjūčio 4 d., VI etapas – Veisiejuose rugpjūčio 17 d., paskutinysis – Druskininkuose rugsėjo 7 d.

Solveiga Žukienė

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *