Ieva Jurkūnaitė – Europos jaunimo plaukimo čempionato bronzos medalio laimėtoja

50-asis Europos jaunimo plaukimo čempionatas, liepos 2 – 7 dienomis vyko Vilniuje. Lietuvos plaukikai iškovojo 4 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos medalius. Čempionate startavo 600 sportininkų iki 18 metų iš 41 Europos šalies.

Šiame Europos jaunimo plaukimo čempionate debiutavo ir Varėnos sporto centre savo sportinį kelią pradėjusi, varėniškė Ieva Jurkūnaitė, kurios pirmasis treneris Gytis Kašėta, o nuo rudens savo sportinį meistriškumą kelia globojama Kauno plaukimo mokyklos trenerių brigados. Keturiolikmetės Ievos debiutas Europos jaunimo čempionate apvainikuotas bronzos medaliu mišrioje estafetėje 4 x 100 m kompleksu, kai komandą sudaro du vaikinai ir dvi merginos visi plaukiantys skirtingais plaukimo būdais. Komandą sudarė Mantas Kaušpėdas, Smiltė Plytnikaitį, Kristupas Trepočka ir Ieva Jurkūnaitė, kuri puikiai nuplaukė savo paskutinį etapą laisvu
stiliumi ir finišavo trečia, taip užtikrindama komandai vietą finale. Finaliniame plaukime Ievą pakeitė Kanadoje besitreniruojanti Silvija Statkevičius. Šis Lietuvos mišrus kvartetas 4 x 100 m. kompleksu iškovojo trečiąją vietą, į priekį praleisdami tik Didžiosios Britanijos ir Italijos plaukikus. Ievai, taip pat įteiktas bronzos medalis už Lietuvos komandą plaukusiai šioje estafetėje. Komanda pasiekė ir naują Lietuvos rekordą, pagerindama buvusį, kurio bendraautorėmis buvo Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova.

Tačiau Ieva neliko be rekordo. Ji tapo Lietuvos plaukimo rekordininke estafetėje 4 x 200 m laisvu stiliumi (8,14,21 sek.), su komandos draugėmis finale iškovojo 7 vietą.

Ievos debiutas tokio aukšto rango varžybose buvo labai sėkmingas: iškovotas bronzos medalis, kartu su komanda pasiektas Lietuvos moterų rekordas, ženkliai pagerinti asmeniniai rezultatai.

Dauguma plaukikų jau pradeda atostogauti, tačiau Ievos laukia dar vienas atsakingas startas,- kraunasi jau lagaminą skrydžiui per Atlantą į Pasaulio jaunių žaidynes iki 15 metų Meksikoje.

Žaidynėse Lietuvos plaukimo komandoje tik 2 vaikinai ir 2 merginos. Be plaukikų Lietuvai atstovaus ir kitų sporto šakų atstovai.

Linkime Ievai sėkmingo startų Meksikoje, varžantis su geriausiais pasaulio jaunaisiais plaukikais.

 LTU Aquatics nuotr.