Sėkmingai įgyvendintas pirmasis tarptautinis Varėnos sporto centro projektas

Nuo šių metų sausio 1 dienos pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas „Aktyvios ir sveikos pasienio bendruomenės“, skirtas Varėnos rajono ir Ožyšo savivaldybių (Lenkijos Respublika) bendruomenėms, baigėsi pasienio maratonu ir konferencija. Žvarbiomis rugsėjo 22-23 dienomis susitikę projekto partneriai dalyvavo bendrame pasienio maratone „Bėk su pasienio kaimynu“, įveikdami nemažą trasą, o paskui rungtynes tęsdami sporto centro baseine. Partneriai ne tik dar kartą išbandė savo sportinius gebėjimus, bet ir konferencijos metu dalijosi įgyta patirtimi, įspūdžiais bei ateities planais.

Šiuo projektu partneriai sprendė bendrą pasienio problemą – perteikė žinias riziką patiriantiems jaunimui ir vaikams kaip teisingai sportuoti, kad savęs nežaloti. Parengta dvejomis kalbomis bendra pasienio programa „Rizikos vaikai ir jaunimas sporte“ skirta ne tik jaunimui, vaikams,  bet ir socialiniams darbuotojams, pedagogams, sporto treneriams. Vietinėse sporto ir tarptautinėse veiklose dalyvavo 150 dalyvių iš Varėnos rajono, iš jų net 15 savanorių buvo įtraukti į bendras projekto veiklas. Projekto metu taip pat įsigyta sporto įranga: krūtinės preso, multifunkcinis, kojų lenkimo/tiesimo treniruokliai, hantelių stovas, gumuoti svoriai ir kita, su kuria vaikai ir jaunimas jau sportuoja nuo balandžio mėnesio. Projekto metu išspręstas nepakankamas sporto erdvių buvimas pasienio bendruomenėse, todėl Varėnos rajono gyventojai dabar gali džiaugtis puikiai įrengta sporto sale. Projekto veiklų įgyvendinime taip pat aktyviai dalyvavo nevyriausybinės organizacijos, socialinių paslaugų ir švietimo įstaigos. Bendri projektai palieka pasienio gyventojų širdyse šiltus prisiminimus apie naujus draugus bei svajones kurti naujus planus. Todėl atsisveikindami partneriai nesako viso gero, jie sako iki greito pasimatymo !

Projekto „Aktyvios ir sveikos pasienio bendruomenės“ trukmė 12 mėnesių. Bendras projekto biudžetas 49684,25 eurai, Varėnos sporto centrui tenkanti investicijų dalis sudaro 39127,25 eurai, Europos regioninio plėtros fondo skirta suma 33258,16 eurų.


Varėnos sporto centro informacija

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *