Tarptautinė stovykla Varėnoje – daug sportinių užduočių ir naujų draugų

Nuo šių metų sausio 1 dienos pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas „Aktyvios ir sveikos pasienio bendruomenės“, skirtas Varėnos rajono ir Ožyšo savivaldybių (Lenkijos Respublika) bendruomenėms. Šiuo projektu partneriai sprendžia bendrą pasienio problemą – rizikos jaunimo ir vaikų žinių trūkumą kaip teisingai sportuoti, kad savęs nežaloti, taip pat nepakankamą sporto erdvių buvimą pasienio bendruomenėse, kuriose nemokamai galėtų sportuoti rizikos vaikai ir jaunimas.

Įgyvendinant projektą Varėnos sporto centre balandžio – birželio mėnesiais vyko nemokami sporto užsiėmimai socialinę atskirtį patiriantiems vaikams ir jaunimui, gausių šeimų nariams. Sporto užsiėmimus vedė savanoriai, kurie mokė vaikus ir jaunimą su naujai įsigyta sporto įranga taisyklingai sportuoti, diskutavo apie sveiką maitinimąsi, aktyvesnį poilsį. Varėnos sporto centras birželio 11-15 suorganizavo ir vasaros sporto stovyklą, skirtą socialinę atskirtį patiriantiems vaikams ir jaunimui nuo 14 iki 18 metų. Tarptautinės stovyklos metu kartu su projekto partnerio iš Ožyšo vaikais ir jaunimu, numatytos krepšinio, tinklinio, futbolo, bėgimo, plaukimo varžybos.  Stovyklautojai lankėsi edukacinėse keramikos pamokose, pažintinėse ekskursijose. Atsisveikinant visi stovyklautojai parašė linkėjimus ant sporto kamuolių – kaip pasienio draugystės, aktyvaus laisvalaikio leidimo ženklą.  Liepos mėnesį 23-27 dienomis numatyta sporto stovykla Ožyše. Norinčius aktyviai praleisti antrąjį vasaros mėnesį kviečiame registruotis iki liepos 2 dienos el. paštu rolandas.markinas@varena.lt, primename, kad vietų skaičius ribotas.

Projekto „Aktyvios ir sveikos pasienio bendruomenės“ trukmė 12 mėnesių. Bendras projekto biudžetas 49684,25 eurai, Varėnos sporto centrui tenkanti investicijų dalis sudaro 39127,25 eurai, Europos regioninio plėtros fondo skirta suma 33258,16 eurų.

Varėnos sporto centro informacija

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *