Ar žinojai? Urtė Cironkaitė – daugkartinė motokroso varžybų nugalėtoja

Varėnoje yra nemažai sporto šakų, kurias retas varėniškis žino. Viena iš jų motokrosas – techninė sporto šaka, o varėniškė Urtė Cironkaitė ją užsiima jau keletą metų.

Norime Jums pristatyti rubriką „Ar žinojai?“ ir U.Cironkaitę – daugkartinę motokroso varžybų nugalėtoją bei prizininkę.

Urtė Cironkaitė 17 m. Mokosi Varėnos „ Ąžuolo“ gimnazijoje 11 klasėje. Baigė J. Čiurlionytės menų mokyklos muzikos skyriaus fortepiono specialybę, mokosi toje pačioje mokykloje dailės skyriaus 2 klasėje. Laisvus savaitgalius nuo pagrindinės sporto šakos leidžia Trakų „Naujadvario žirgai “ žirgyne . Tačiau didžiausia aistra ,  motokrosas- techninė sporto šaka, greitasis važiavimas sportiniais ir keturračiais motociklais atliekant sudetingus šuolius, bei posukius tam tikrose trasose. Treniruotės laisvalaikiu sporto salėje palaikant fizinį pasirengimą bei treniruotės Kalvarijų , Pagirių ar kitose motokroso trasose.

Nors ir Varėniškė , bet atstovauja Marijampolės “ Sūduvos“ motokroso klubui, priklauso Lietuvos motociklų sporto federacijai ( LMSF).

Varžybose atstovauja ‘ Quad mėgėjai „( Lietuvos taurė) ir „Quad moterys“ (NISSAN Lietuvos motokroso čempionatas) klasėms su Honda TRX 450ER sportiniu keturračiu, 514 startiniu numeriu.

2016m. sudalyvavo Varėnos keturračių varžybėlėse su sunkiuoju keturračiu Polaris Spotsman 500cc, kuriose vaikų klasėje laimėjo pirmąją vietą. Toliau  sekė „Tarzanijos“ taurė 2016,  Alytaus Žiema 2016 . Po šių varžybų 2017 m. keitė keturratį į sportinį ir pradėjo rimtai ruoštis 2018m. motokroso varžybų sezonui.

NISSAN Lietuvos motokroso čempionatas:
1 etapas (04-22), Pagirių motokroso tarsa, Vilniaus raj. – „Quad moterys“ klasėje iškovota III vieta.;
2 etapas (05-20), Aleksandrijos motokroso trasa, Šiaulių raj.- praleistas dėl per pirmąjį etapą patirtos alkūnės traumos.;
3 etapas (07-01), Petrašiūnų motokroso tarsa, Pakruojo raj.- „Quad moterys“ klasėje iškovota II vieta.;
4 etapas (08-05), Panevėžio motokroso trasa- „Quad moterys“ klasėje iškovota I vieta.;
5 etapas (09-09), Utenos motokroso trasa- „Quad moterys“ klasėje iškovota II vieta.
Po visų etapų tapo NISSAN Lietuvos motokroso čempionato „Quad moterys“ klasės čempione. (iškovota I vieta).
Motokroso varžybos „Lietuvos taurė 2018“:
1 etapas (06-03), Tytuvėnų motokroso trasa- praleista dėl alkūnės traumos;
2 etapas (06-10), Anykščių motokroso trasa- praleista dėl alkūnės traumos;
3 etapas (08-19), Moto-Roki motociklų kroso trasa, Rokiškio raj.- „Quad moterys“ I vieta.
4 etapas (08-26), Kalvarijos raj. motokroso trasa- panaikinus „Quad moterys“ klasę, „Quad Mėgėjų“ klasėje užmta 10 vieta
5 etapas (09-16), Plungės raj. motociklų kroso trasa- „Quad mėgejų“ klasė 6 vieta. Šiuo etapu varžybų sezonas baigėsi su Lietuvos taurės 2018 „Quad mėgėjų“ klasėje iškovota 9 vieta ir lūžusia koja.
„Per šiuos metus gauta daug patirties, pažinties su vis skirtingo grunto ir sudėtingumo trasomis ir jų vis kitokiais tramplynais, kuriuos pilnai peršokti kartais dar neužtenka drąsos, įvairiomis besikeičiančiomis gamtinėmis sąlygomis, kurios įtakojo trasų sudėtingumą, slidumą. Patirta, ką reiškia apsiversti su motociklu ar vairuoti motociklą permirkusiai lietaus bei purvo ir jaučiant, kaip jis slysta ne ten, kur reikia- iš trasos ribų, bei būti užstrigusiai ant ratų išartų vėžių, kuomet reikia skubėti ir atiduoti daug jėgų norint ištraukti daugiau už save sveriančią pakibusią techniką ir toliau tęsti varžybas.Tuo pačiu patikrinta pačios savęs ištvermė bei nervų stabilumas, būta ir ašarų dėl baimės, jog neišeis ištverti paskutinio važiavimo, tačiau visos atiduotos jėgos labai greitai prisipildo vėl, kuomet motociklų sportas yra didelė dalis gyvenimo. Taip pat dar labiau sutvirtinti santykiai su tėvais, kurie labai palaiko, o tėtis prisideda ir prie treniravimo, atstovauja už trenerį. Užsimezgusios pažintys su nuostabiais bendraminčiais žmonėmis, kurie duoda daug naudingų patarimų bei padeda net ir trasoje, dar labiau kelia norą siekti šio sporto aukštumų.
Varžybos susidėjo iš vieno kvalifikacinio ir 2 važiavimų, kurie Lietuvos čempionate trukdavo 12min.+2 ratai, o Lietuvos taurėje 15min+ 2 ratai“ – kalbėjo lenktynininkė. 

Pasibaigus LMSF 2018 sezonui, vyko oficialus apdovanojimų vakaras, kuriame Urtė buvo apdovanota už NISSAN Lietuvos motokroso čempionate iškovota pirmąją vietą.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *