Karštas jaunųjų rankininkų savaitgalis

Balandis jau ne pirmus metus tampa svarbiausiu mėnesiu mūsų šalies rankinio mėgėjams. Praėjusią savaitę į finišo tiesiąją išėjo pajėgiausios Lietuvos rankinio lygos komandos. Čia kovą dėl medalių tęsia Klaipėdos Dragūno”, Vilniaus  “Šviesos”ir  Kauno ekipa “Granitas – Karys” ir tik po papildomų trečiųjų rungtynių santykiu 2:1 Alyatus “Varsa-Stronglasas”, kuriame žaidžia trys Varėnos rankinio atstovai – Remigijus Čepulis, Šarūnas Krisiulevičius ir Deividas Eidukonis, palaužęs Kauno “Ąžuolas-KTU”.

Tik žingsnis iki finalo beliko ir šalies pirmosios lygos rankinio čempionato komandoms. O štai net trijų amžiaus grupių Lietuvos jaunimo, jaunių, jaunučių vaikų rankinio čempionato dalyviai medalius išsidalins jau šį savaitgalį.

Didžiausią susidomėjimą kelia vyriausios U-19 jaunimo grupės rankininkų kovos, kurios balandžio 7-8 dienomis vyks Vilniuje. Čia dėl prizinių vietų rungsis keturios U-19 pirmenybių ekipos, geriausiai pasirodžiusios pirmajame čempionato etape.: Varėnos SC, (44 tšk), Molėtų KKSC (39 tšk.), Kauno r. Garliavos SM (37 tšk.) ir Utenos DSC (36 tšk.). Pirmą varžybų dieną vyk pusfinalių susitikimai. Šeštadienį Vilniaus SM “Tauras” sporto salėje Varėnoa SC trenerio Irmanto Markiavičiaus auklėtiniai susirungs su bendraamžiais iš Utenos. Rungtynių nugalėtojai kitą dieną dėl aukso medalių susikaus su antrojo pusfinalio laimėtojais, o pralaimėjusios ekipos žais dėl trečiosiso vietos. Įdomu pažymėti, kad U-19 grupės Varėnos SC komandoje žais net 12 jaunųjų rankininkų lygiagrečiai ginančių “Ūlos” spalvas pirmosios lygos čempionate. Prie jų prisidės jaunesni komandos nariai ir šiuo metu Klaipėdos “Dragūno” ekioje žaidžiantis Mykolas Lapiniauskas. Beje, varžovų iš Utenos gretose taip pat matysime kelis žaidėjus, atstovavusius HC “Utena” klubui Lietuvos rankinio lygos kovose. Tad belieka prisiminti, kad šių metų U-19 turnyre Varėnos ir Utenos jaunimo atstovai yra pasidaliję po pergalę – pirmas rungtynes laimėjo aulštaičiai – 25:20, o antras – dzūkai – 42:23.

Tuo pačiu metu dar viena Varėnos SC U-17-2 jaunių komanda, kurią treniruoja Rolandas Markinas, į lemiamą kovą dėl antrojo diviziono apdovanojimų stos Eišiškėse. Čia šį šeštadienį pusfinaliuose, o sekmadienį didžiajame ir mažajame finaluose, be Varėnos ir vietos komandų, kovos Alytaus SRC ir Klaipėdos “Viesulo SC” jauniai.

Beje, šį savaitgalį neliks be dėmesio ir Varėnos sporto mėgėjai. Šį penktadienį ir šeštadienį mūsų “Ąžuolo” sporto salėje, dėl savo amžiaus grupės U-15 pirmenybių antro diviziono apdovanojimų kovos VarėnosSC, Šiaulių Dubysos SM, Eišiškių ir Kauno r. GarliavosSM bendraamžiai. Varžybų pradžia penktadienį – 15 val., o šeštadienį – 10 val.

Virgilijus Mundrys