Padėkota Varėnos krašto sportininkams už 2019 metų pasiekimus

Pagerbti, apdovanoti, pasidžiaugti pasiektais rezultatais rajono sporto bendruomenei jau tapo gražia tradicija. Rugsėjo 25 dieną vyko Varėnos krašto sportininkų pagerbimo šventė, skirta geriausių sportinių rezultatų pasiekusiems žmonėms ir komandoms pagerbti.

Kultūros centre penktadienio vakarą susirinko rajono sportininkai, treneriai, sporto, sveikatingumo klubų nariai, fizinio ugdymo mokytojai, sportiškiausi veteranai, sporto organizatoriai, sportuojanti bendruomenė ir visada į pagalbą ateinantys rėmėjai.

Varėnos rajono meras Algis Kašėta kalbėjo, kad šis renginys puiki proga pagerbti geriausių rezultatų 2019-aisiais pasiekusius sporto bendruomenės narius, ir pasidžiaugė, kad mūsų rajonas stebina ne tik įvairių sporto šakų, sportininkų, sporto klubų gausa, bet ir pasiektais aukštais, svariais ir gražiais laimėjimais. „Dėkoju visiems sportininkams už išlietą prakaitą, ilgas treniruočių valandas ir pasiektus rezultatus, kurie lėmė, kad Varėnos vardas skambėtų visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Džiugu, kad sportinis gyvenimas rajone pagyvėjo, yra daugiau galimybių ieškoti ir atrasti, sveikai ir turiningai leisti laiką naujai įkurtose erdvėse. Mes ir toliau stengsimės gerinti sąlygas norintiems sportuoti“, – kalbėjo rajono meras.

Sveikindamas visus susirinkusiuosius, Seimo narys Juozas Baublys sakė, jog sportas – puikiausias vaistas nuo daugelio ligų, ir linkėjo būti sveikiems, kad užtektų kantrybės ir energijos siekiant dar didesnių sportinių laimėjimų.

Šventinė apdovanojimų ceremonija prasidėjo sporto bendruomenės narių, pernai šventusių savo asmeninius jubiliejus, sveikinimais. Jie savo nuoširdžiu darbu, gyvenimiška patirtimi prisidėjo prie Varėnos krašto sportinio gyvenimo ir sportininkų pasiekimų. Mero padėkos įteiktos ir žmonėms, prisidėjusiems organizuojant sportinius renginius.

Sporto bendruomenės atstovams labai svarbios naujos pažintys, nuoširdžios draugystės, draugiškos varžybos ir išvykos į kitas šalis. Padėka už glaudų bendradarbiavimą organizuojant tarptautinį rankinio turnyrą „Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje taurė 2019“ skirta Ukrainos ambasadoriui Lietuvoje Volodymyr Yatsenkivskyi.

2019 metai buvo pažymėti įspūdingais mūsų krašto sportininkų laimėjimais, kilniais startais. Už pasiekimus sporte ir Varėnos krašto garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje vienas po kito apdovanojimų atsiimti į sceną lipo sporto klubų „Geležies lyga“, „Autoakimirka“, „Erdvė“, „Ūla“, „Šmarškai“, rajono tinklinio ir stalo teniso rinktinių nariai, Varėnos sporto centro treneriai Europinės rankinio teisėjų kategorijos teisėjai.

Apdovanojimų ceremonijos metu buvo įteikta net 17 nominacijų:

„2019 metų bendruomenės sporto organizatorius“ – Žilinų bendruomenės sporto renginių organizatoriui Valdui Riaubiui;

„2019 metais aktyviausiai sportavęs senjoras“ – aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo puoselėtojai, sveikatingumo klubo „Ropė“ narei ir buvusiai ilgametei pirmininkei Pranciškai Sprainaitienei;

„2019 metų fizinio aktyvumo skatintojas“ – sporto klubų „Geležies lyga“, „3 kryptys“ narei, speleologei, aktyviai sportinių renginių dalyvei Jurgitai Skirevičiūtei;

„2019 metų sporto fanas“ – aktyviam varžybų sirgaliui Juozui Adliui;

„2019 metų sporto šakos puoselėtojas“ – automobilių sporto klubui „Autoakimirka“ (vadovas Gintautas Miškinis);

„2019 metų varžybų sekretorius“ – krepšinio varžybų sekretoriui Žilvinui Misiui;

„2019 metų varžybų teisėjas“ – krepšinio varžybų teisėjui Pauliui Janavičiui;

„2019 metų sporto debiutas“ – sporto klubui „3 kryptys“ (vadovas Eitaras Kazimieras Krupovičius);

„2019 metų sportinis šuolis“ – pasaulio laisvo skridimo aviamodelių čempionams Pijui ir Virginijui Furmaniukams;

„Ryškiausia 2019 metų veteranų komanda“ – vyrų veteranų rankinio komandai „Šmarškai“ (vadovas Giedrius Kazlauskas);

„2019 metų rajono sporto rinktinė“ – Varėnos rajono stalo teniso rinktinei (vadovas Algirdas Gudonis);

„2019 metų sporto klubas“ – sporto klubui „Geležies lyga“ (vadovas Linas Sabaitis);

„2019 metų sveikatingumo klubas“ – sveikatingumo klubui „Saulingė“ (vadovė Inga Bielevičienė);

„2019 metų socialinis sporto projektas“ – išrinktas Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Varėnos padalinio projektas „Neįgaliųjų socialinė integracija per kūno kultūrą ir sportą“ (vadovė Nijolė Versockienė);

„2019 metų sporto rėmėjas“ – UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“ „Neptūno“ gamyklos vadovui Justinui Kirbutui;

„2019 metų sporto renginys“ – išrinktas VšĮ „TrenkTuras“ Pėsčiųjų žiemos žygis’19 su Gjensidige (vadovai Vytautas Bartulis ir Deividas Urbonavičius);

„2019 metų sporto projektas“ – išrinktas sporto ir laisvalaikio centro klubo „Šūvio klubas“ šaudyklos atidarymo projektas (vadovas Vidmantas Balkė).

Varėnos krašto sportininkų pagerbimo šventę vedė Marius Galinis.

Apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu visus nuotaikingomis melodijomis džiugino Irmanto Čepaičio vadovaujamos grupės „SIX FEET APART“ atliekami muzikiniai kūriniai.

Irena Makselienė