Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena Varėnoje šiemet švenčiama kitaip

Gruodžio 3 dieną nuo 13 val. kviečiame visus Varėnos miesto gyventojus dalyvauti neįgaliųjų dienos renginiuose. Šiais metais jūsų laukia šiaurietiško ėjimo žygis, mankštos ir žaidimai lauke, sporto salėje bei baseine. Sporto centro savanoriai ne tik supažindins gyventojus su sveikos gyvensenos, pozityvaus mąstymo principais, bet ir praktiškai parodys kvėpavimo, atsipalaidavimo, kūno stiprinimo pratimus, kuriuos galite atlikti kiekvienas savo namuose. Tai ne tik puiki proga pabūti su draugais, kaimynais, bendraminčiais, bet ir rasti laiko sau.

Projektas „Mes esame reikalingi vieni kitiems“ prisideda prie bendruomenės inicijuojamos veiklos, skirtos neįgaliųjų asmenų socialinei atskirčiai mažinti – psichosocialinės, sociokultūrinės paslaugos vykdymo.  Įgyvendinamo projekto metu apmokyti penki savanoriais, pravesti mokymai negalią turintiems asmenims, pritaikyta ir treniruoklių salės erdvė ir su savanorių pagalba balandžio – birželio mėnesiais vyko taisyklingo fizinio aktyvumo apmokymai treniruoklių salėje, buvo suorganizuota stovykla Šventojoje, o nuo rugsėjo mėnesio vis dar vyksta aktyvios veiklos pratimai vedami baseine.

BĮ Varėnos sporto centras kartu su partneriais Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Varėnos skyriumi ir Varėnos rajono neįgaliųjų draugija nuo 2018 metų rugsėjo 21 dienos įgyvendina projektą Nr. 08.6.1-ESFA-V-911-22-0002 „Mes esame reikalingi vieni kitiems“. Projekto tikslas – didinti Varėnos miesto neįgaliųjų asmenų socialinę integraciją per fizinio aktyvumo veiklas. Asmenų su negalia socialinis užimtumas, fizinis aktyvumas – vienas pagrindinių neįgaliųjų integracijos į visuomenę rodiklis. Varėnoje šios tikslinės grupės asmenys iki projekto įgyvendinimo neturėjo sąlygų užsiimti taisyklinga fizine veikla. Visa tai sąlygoja neįgalių gyventojų neįsitraukimą į bendruomenės gyvenimą, didina socialinę atskirtį ir susvetimėjimą.

Viso projekto vertė 28 958,90 eurų, socialinių paslaugų naudą gavę projekto tikslinė grupė – 30 asmenų. Projektas įgyvendinamas iki 2020-03-21.

Varėnos sporto centro informacija