Varėniškių šeimos džiaugiasi išbandę įdomias sportines projekto veiklas

Varėnoje birželio 4-6 dienomis vyko stovykla, kurios metu varėniškių šeimoms buvo organizuota daug įdomių veiklų. Ši stovykla – viena iš Varėnos rajono savivaldybės administracijos kartu su projekto partneriais – Šalčininkų rajono ir Sokulkos (Sokołka) rajono (Lenkija) savivaldybėmis – įgyvendinamo projekto „Savivaldybės – aktyvios bendruomenės narės“ veiklų. Dalyviai kiekvieną stovyklos dieną turėjo galimybę išbandyti vis kitą veiklą – plaukti baidarėmis apžiūrint įspūdingus paupius ir vietos gamtos kraštovaizdžius bei susipažinti su kulinarinio paveldo virtuve, dalyvauti aktyviose bei įdomiose orientacinėse varžybose Varėnos mieste, plaukioti irklentėmis Glėbo ežere, ten pat išbandyti projekto metu įsigytus naujuosius vandens batutus bei mankštintis su sporto treneriu po atviru dangumi. Veiklose dalyvavo devyniasdešimt žmonių, kurie buvo suskirstyti į mažesnes grupes, o visos stovyklos veiklos buvo organizuotos atvirame ore.

Tarptautinio projekto „Savivaldybės – aktyvios bendruomenės narės“ metu buvo numatyta sutvarkyti bei įrengti projekto veikloms ir programos priemonėms įgyvendinti reikalingą infrastruktūrą, užtikrinti labiau integruotą ir geresnės kokybės viešąjį valdymą ir viešąsias paslaugas šeimoms stiprinti. Viena iš projekto veiklų – bendros lietuvių ir lenkų šeimoms skirtos stovyklos. Deja, dėl karantino apribojimų nebuvo galimybės susitikti su kaimyninių savivaldybių šeimomis. Vietoj to birželio 4-6 dienomis stovyklos buvo organizuotos kiekvienoje savivaldybėje atskirai, o bendri veiklų įgyvendinimo aptarimai buvo vykdomi nuotoliniu būdu.

Stovyklos veiklos buvo parinktos atsižvelgus į dar 2020 m. pirmoje pusėje vykusių vietos debatų metu gautus jaunimo, tėvų bei kitų projekte dalyvaujančių asmenų pasiūlymus dėl veiklų, kurios jų nuomone, galėtų pagelbėti skatinant šeimų bendrystę. Stovyklos dalyviai teigiamai įvertino išbandytų veiklų naudą. Pastebėta, kad bendros aktyvios veiklos, ypač tos, kurios reikalauja ieškoti sprendimo dėl kylančių iššūkių, puikiai suvienija šeimos narius, tokios veiklos sudomina net skirtingo amžiaus asmenis.

Varėniškiai džiaugiasi, kad įgyvendinant projektą, Varėnos baseine buvo sukurtas modernus vandens batutų parkas, įrengta garso sistema, visa tai  į dideliu traukos centru jau spėjusį tapti baseiną pritrauks dar daugiau lankytojų ir baseiną padarys patrauklesniu lankytinu objektu šeimoms su vaikais. Jie su nekantrumu laukia, kada baseinas ir vėl galės atverti duris lankytojams.

Projektas pradėtas įgyvendinti prieš dvejus metus,  2019 m. liepos 1 d., jį planuojama baigti iki šių metų rugsėjo pabaigos. Bendras projekto biudžetas – 365 224 Eur. Varėnos rajono savivaldybei tenka 84 087 Eur projekto lėšų. Iš Europos regioninės plėtros fondo (Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos) finansuojama 85 proc. šios sumos.

Rūta Averkienė