Varėnos plaukikės tarp stipriausių šalyje

Klaipėdoje vykusiame 2020 m. Lietuvos vaikų – jaunučių plaukimo pirmenybėse puikiai startavo Varėnos  sporto centro mergaičių komanda, treniruojama Gyčio Kašėtos. Trys aukso medaliai, geriausios 2020 vaikų čempionato mergaitės plaukikės titulas, ir Varėnos sporto centro antroji vieta komandinėje įskaitoje mergaičių grupėje.

Čempionato starte Greta Mikalauskaitė plaukdama laisvu stiliumi 200 m. distancijoje nepaliko jokių vilčių varžovėms ir užtikrintai laimėjo savo plaukimą – 2min.32,04 sek. Antrasis startas ir dar vienas aukso medalis Gretai, kur 50 metrų distancijoje ji nemaža persvara įveikė antroje vietoje likusią varžovę. Nugalėtojos laikas-30.95 sek.

Varžybų antroji diena taip pat buvo sėkminga Gretai. Ji 100 metrų palaukime laisvu stiliumi neturėjo lygių 1 min. 09,17 sek. laikas pasiektas jau pirmame plaukime varžovių nebuvo pagerintas. Šiame nuotolyje varžėsi net 39 geriausios Lietuvos mergaitės.

Trys pasiekti rezultatai Gretai Mikalauskaitei garantavo ir geriausios čempionato plaukikės titulą mergaičių tarpe – 1279 taškai. Antra liko Kauno PK atstovė Patricija Kupstaitė -1215, trečia – vilnietė (Impuls PA) Liepa Veronika Borevičiūtė – 1203 taškai. Geriausios plaukikės apdovanotos federacijos taurėmis, diplomais ir dovanomis. Medalių įskaitoje Varėnos SC komanda užėmė antrąją vietą, aplenkusi Vilniaus ,Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Ignalinos, Elektrėnų plaukimo centrų, klubų komandas.

Tik 0,25 sekundės… tai akimirka, bet tiek iki medalio pritrūko Viltei Perušytei, kuri 200 m nugara nuplaukė per 3 min. 05,84sek. Nors ir apmaudu, bet rezultatas džiugina. Gerai vaikų grupėje pasirodė ir Arielė  Tankelevičiūtė bei Simona Budėnaitė.

Jaunučių amžiaus grupėje sekmingai startavo ir į B finalus pateko Barbora Balcevičiūtė ir Ugnė Mikalauskaitė. Abi merginos plaukė 50 metrų peteliške, Ugnė 14 vieta (33,39 sek.), Barbora 13 vieta (33,29 sek.). Nugarisčių tarpe sekmingiausiai tarp varėniškių plaukė Vincenta Ilickaitė, 50 m nugara distancijoje patekta į B finalą (36,64 sek.). 200 metrų distancijoje užimta aukšta 12 vieta (2min 51,51sek.).

Kitų varėniškių geriausi rezultatai:

Arielė Tankelevičiūtė 200 m nugara – 6 vieta ir 200 m. laisvu stiliumi – 10 vieta, Simona Budėnaitė 200 m nugara – 7, 100 m nugara – 9 vieta, Viltė Petrušytė 50 m. nugara – 7, o 200 m krūtine nuotolyje -10 vieta, Karina Miliauskaitė 200 m nugara – 23 vieta, Urtė Petrušytė 50 m peteliške – 33 vieta, Barbora Balcevičiūtė 100 m peteliške – 10 vieta. Čempionatas finišavo estafečių 4X100m laisvu stiliumi. Varėnos SC mergaičių komanda nors ir įtikinamai laimėjo savo plaukimą tarp 8 komandų, bet antrojo plaukimo varžovės buvo stipresnės. Užimta 9 vieta iš 14 startavusių komandų.

Startai Klaipėdoje buvo sėkmingi – iškovoti trys aukso medaliai, geriausios plaukikės titulas ir visa eilė pagerintų asmeninių rezultatų. Tai trenerio Gyčio Kašėtos profesionalaus darbo rezultato ir didelio tėvų palaikymo ir paramos dėka galime džiaugtis tokiais pasiekimais. Žinant tai, kad šiame čempionate negalėjo dalyvauti viena iš komandos lyderių Ieva Jurkūnaitė, kuri savo meistriškumą kelia Ukrainoje, Kamensko plaukimo sporto centre, yra puiki perspektyva, kad kituose čempionatuose Varėnos sporto centro vardas ir toliau skambės, o medalių bus vis daugiau.