Varėnos raj. krepšinio lyga (VRKL) sugrįžta po 1043 dienų pertraukos

Varėnos raj. krepšinio lygos (VRKL) paskutinės rungtynės buvo sužaistos 2020 m. kovo 8 d. kai pirmosiose pusfinalio rungtynėse KK „Bitės’98“ 96:71 įveikė SK „Erbį“, o SK „Toreso“ 96:79 nepaliko vilčių sporto klubui „Ekstra“. Ir tada užklupo korona virusas, kuris neleido tęsti sezono.. ir jis buvo nutrauktas pusfinalio stadijoje, nepaskelbus čempiono, o visom keturioms komandom buvo įteiktos paguodos taurės.

O tai reiškia, kad čempionų vardą iki šios dienos nešioja krepšinio klubas „Bitės’98“, kurie triumfavo 2019 metų finale, kai rezultatu 82:76 palaužė sporto klubą „Toreso“.

Beveik trys metai tylos ir Varėnos raj. krepšinio lyga po 1043 dienų startuoja jau šį šeštadienį (sausio 14 d.) nuo 14 val. Ąžuolo gimnazijos sporto salėje.

***

2023 metų sezone startuos 8 komandos, tos pačios, kaip ir paskutiniame sezone, tik KK „Bitės’02“ pakeitė pavadinimą į Jaunimas. Pirmenybėse, kaip ir anksčiau rungtyniaus tik Varėnos raj. gyventojai.

* Šiame sezone komandos į paraišką galėjo įtraukti 18 krepšininkų, tą maksimaliai padarė tik Senamiesčio komanda, po 16 žaidėjų užregistravo – Žilinai, Toreso ir Ekstra, po 15 turės „Bitės’00 ir Erbis, 14 – Bitės’98, o mažiausiai žaidėjų įsirašė Jaunimo ekipa, tik 11.

* Pirmenybėse gali žaisti visi varėniškiai rungtyniaujantys aukščiausiose Lietuvos ir užsienio lygose (Regionų krepšinio lyga (RKL), Nacionalinė krepšinio lyga (NKL), Lietuvos krepšinio lyga (LKL) ir visos užsienio lygos).  O tokių turėsime kelis – Laurynas Balkūnas, Rytis Sasnauskas (abu Bitės’98), Povilas Gaidys ir Eimantas Vojevockas (abu Toreso).

* Iki gruodžio 31 d. pateiktose paraiškose žaidėjai neprivalo sužaisti nė vienerių varžybų, kad vėliau žaistų atkrintamosiose, tačiau papildžius paraišką nuo sausio 1 d. tas žaidėjas būtinai turi sužaisti bent 1 varžybas, kad galėtų žaisti atkrintamosiose (nuostatų 11 punktas). Prie kai kurių žaidėjų skiltyje „Komandos“ rasite juodą rutuliuką, kuris reiškia, kad tas krepšininkas iki atkrintamųjų turi sužaisti bent 1 rungtynes, nes paraiškoje atsirado tik po sausio 1 d.

* Rajono vyrų krepšinio pirmenybių I etapas vyksta vieno rato sistema. Į antrą etapą patenka I etapo 8 pirmąsias vieta iškovojusios komandos. Komandos žaidžia ketvirtfinalio varžybas tokia tvarka (1-8) (2-7) (3-6) (4-5). Ketvirtfinalio ir pusfinalio varžybų nugalėtojas nustatomas serijoje iki dviejų pergalių.

* Pirmajame etape rungtynėms teisėjaus vietiniai teisėjai, nuo atkrintamųjų etapo bus samdomi teisėjai iš gretimų miestų.

* Su nuostatais plačiau komandos ir sirgaliai gali susipažinti skiltyje „Nuostatai“.

Mūsų tikslas – populiarinti krepšinį kaip sporto šaką Varėnos rajone, skatinti žmones žaisti, turiningai praleisti laisvalaikį bei išaiškinti stipriausias rajono vyrų krepšinio komandas.