2021-22 m. sezonas: Sėkmingiausi Gerdos Raulušaitytės metai moterų krepšinyje

Jaunajai krepšininkei iš Varėnos dar tik 17 metų ir ji žaidžia dar tik trečiąjį savo sezoną Lietuvos moterų krepšinio lygoje, tačiau 2021-22 m. sezonas žaidėjai atnešė net keturis aukščiausių turnyrų medalius.

Iš dublerių komandos sezono viduryje perėjusi Gerda Raulušaitytė užfiksavo savo sėkmingiausią sezoną moterų krepšinyje.

Jaunoji Varėnos krepšininkė praėjusių metų lapkritį iš Vilniaus „Kibirkšties“ dublerių perėjo į pagrindinę moterų komandą, ir jau po kelių mėnesių iškovojo savo pirmąjį aukso medalį.

Kovo 12 d. Druskininkuose vilnietės 66:47 palaužė Kauno „Aiščių-LSMU“ krepšininkes ir į viršų kėlė „Neodenta Karalienės taurės“ čempionių titulą.

Gerda Raulušaitytė tame finale žaidė 12 minučių, per jas spėjo atkovoti 4 kamuolius ir atlikti 3 rez.perdavimus.

Kovo 20 d. „Kibirkštis-MRU“ iškovojo istorinius Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) bronzos medalius, vilnietės mažajame finale 87:69 susitvarkė su Ostravos „SBŠ“ ekipa iš Čekijos.  

G.Raulušaitytė prie pergalės prisidėjo trimis taškais ir 8 atkovotais kamuoliais.

Tą patį kovo mėnesį „Kibirkštis“ 64:57 įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir pateko į Baltijos lygos finalą, kuriame tik po atkaklios kovos 62:68 nusileido Rygos „TTT“ krepšininkėms ir ant savo kaklo užsikabino sidabro medalius.  

Tiek pusfinalyje, tiek finale G.Raulušaitytė vidutiniškai žaidė po 29 minutes, pelnydavo po 9 taškus, atkovodavo po 6,5 kamuolio ir rinkdavo po 15 naudingumo balų.

Sezono vyšnia ant torto tapo Lietuvos moterų krepšinio lygos aukso medalis, kur vilnietės serijoje iki 3 pergalių 3-0 įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir šventė čempionių titulą antrus metus iš eilės.

Varėniškė finalo serijoje su klaipėdietėm buvo viena iš komandos lyderių. Septyniolikmetė fiksavo 12,3 taškų vidurkį, taip pat atkovodavo po 6,6 kamuolio ir rinkdavo po 16,3 naudingumo balų.

Gerda Raulušaitytė – pirmoji Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionė kilusi iš Varėnos, vyrų tarpę tokį titulą 2001 metais su Kauno „Žalgiriu“ iškovojo Dainius Šalenga.

Keletas statistinių faktų iš G.Raulušaitytės 2021-22 m. sezono:

Rezultatyviausios rungtynes: 19 taškų prieš Talino „TalTech“ (Vasario 13 d.)
Naudingiausios rungtynės: 36 naudingumo balai prieš Talino „TalTech“ (Vasario 13 d.)
Daugiausiai atkovotų kamuolių: 13 prieš Šiaulius ir prieš Talino „TalTech“ (Sausio 19 d. ir Vasario 13 d.)
Daugiausiai rezultatyvių perdavimų: 5 prieš LCC tarptautinį universitetą (Sausio 15 d.)
Daugiausiai blokų: 3 prieš Rygos „BJBS“ (Gruodžio 12 d.)

Išviso taškų Lietuvos moterų krepšinio lygoje: 205 (vidutiniškai 10,3 tšk.)
Išviso taškų Baltijos krepšinio lygoje: 183 (vidutiniškai 9.2 tšk.)
Išviso taškų Europos moterų krepšinio lygoje: 21 (3.0 tšk.)