Savanoriai kviečiami į bendrus pasienio mokymus Nr. LT-PL-2S-125

Savanoriai kviečiami į bendrus pasienio mokymus

Nuo šių metų sausio 1 dienos pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas „Aktyvios ir sveikos pasienio bendruomenės“, skirtas Varėnos rajono ir Ožyšo savivaldybių (Lenkijos Respublika) bendruomenėms. Šiuo projektu partneriai sprendžia bendrą pasienio problemą – rizikos jaunimo ir vaikų žinių trūkumą kaip teisingai sportuoti, kad savęs nežaloti, taip pat nepakankamą sporto erdvių buvimą pasienio bendruomenėse, kuriose nemokamai galėtų sportuoti rizikos vaikai ir jaunimas.

Įgyvendinant projektą partneriai organizuoja savanorių mokymus kovo 24-25 dienomis ir kviečia visus norinčius prisijungti. Pirmąją mokymų dieną bus vedami mokymai, skirti supažindinti su metodikomis, kaip parengti individualias sportines programas, pritaikytas rizikos vaikams ir jaunimui, kurios patenkintų vaikų poreikius. Mokymų metu bus pristatyta atvejo vadybos analizė ir Atvejo vadybos metodai, taikomi darbe siekiant integruoti rizikos vaikus ir jaunimą į aktyvų sportinį gyvenimą. Antrosios dienos pirmąjį pusdienį mokymai bus skirti vaiko integracijai mokykloje – kaip įtraukti vaiką ir/ar jaunuolį, patiriantį socialinę atskirtį ir skurdą, į sportines veiklas, sveikesnį gyvenimo būdą. Registracija į mokymus vyksta iki kovo 16 dienos el. paštu rolandas.markinas@varena.lt  Apmokyti savanoriais taip pat ves ir vietinius sportinius užsiėmimus balandžio-birželio mėnesiais, dalyvaus bendrose pasienio sporto stovyklose vasaros metu, bėgimo maratone Varėnoje rugsėjo mėnesį. Savanoriai taip pat prisidės ir prie bendros sporto programos „Rizikos vaikai ir jaunimas sporte“ kūrimo.

Projektas „Aktyvios ir sveikos pasienio bendruomenės“ finansuotas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal Interreg V-A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programą. Bendras projekto biudžetas 49 684,25 Eur, ES bendrai finansuojama 42 231,61 Eur. Varėnos sporto centui tenkanti projekto lėšų dalis – 39127,25 Eur, iš jų Europos Regioninės plėtros fondo (Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos) parama sudaro 33258,16 Eur.

Varėnos sporto centro informacija

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *