Didžiajame VRKL finale: „Toreso“ ir „Bitės’98“ akistata

Varėnos raj. krepšinio lygoje (VRKL) finišavo pusfinalių etapas, iki dviejų pergalių lengviausiu keliu į finalą pateko sporto klubas „Toreso“ ir KK „Bitės’98“ krepšininkai.

Kaip ir pirmosiose, taip ir antrosiose rungtynėse tarp KK „Bitės’98“ ir SK „Ekstra“ komandų intrigos netrūko. Kiek geriau rungtynes pradėjo be savo lyderio Luko Jotauto žaidusi „Ekstra“, kuri pirmavo pirmąsias 16 minučių, po kelių sėkmingų atakų rezultatą persverė Ryčio Amšiejaus auklėtiniai, o į ilgąją pertrauką komandos išėjo esant lygybiai (40:40).

Po didžiosios pertraukos aikštėje vaizdas nepasikeitė, nes komandos žaidė taškas į tašką, po trijų ketvirčių 60:59. Lemiamame kėlinyje „Bitės’98“ buvo susikrovusios 8 taškų pranašumą, tačiau jo neišlaikė, bet rungtynės baigėsi jų naudai, kadangi paskutinis Ernesto Ščesnulevičiaus tolimas metimas skriejo pro šalį ir KK „Bitės’98“ 79:76 (2:0) šventė pergalę bei patekimą į didįjį finalą.

KK „Bitės’98“: Mantas Makselis 20, Rytis Sasnauskas 19, po 18 pridėjo Povilas Gancevičius ir Laurynas Balkūnas.

SK „Ekstra“ gretose rezultatyviausias buvo šešis tritaškius pataikęs Justinas Daškevičius 18, jam talkino aukštaūgis Tomas Chvatas 17.

Antrosiose rungtynėse susitiko SK „Toreso“ ir Žilinų komandos. Čia intrigos buvo kiek mažiau, žiliniškiai priešinosi pusę rungtynių, Edvinas Lebecko vedamas „Toreso“ antroje mačo dalyje susikrovė saugų pranašumą ir triumfavo rezultatu 108:81 (2:0).

SK „Toreso“ tai buvo penktasis kartas iš eilės, kai jie patenką į didįjį VRKL finalą.

Komandą į pergalę vedė Edvinas Lebeckas įmetęs 31 tašką, Eimantas Vojevockas pridėjo 17, o Justinas Linkevičius 16 taškų.

Antrą savaitę iš eilės 31 tašką pelnęs SK „Toreso“ aukštaūgis Edvinas Lebeckas pripažintas rezultatyviausiu antrųjų pusfinalio rungtynių žaidėju.

Be E.Lebecko į rezultatyviausių krepšininkų penketuką pateko: Mantas Makselis (KK „Bitės’98“) – 20, Edvinas Vyšniauskas (Žilinai) – 19, Rytis Sasnauskas (KK „Bitės’98“) – 19, bei trys žaidėjai po 18 taškų: Laurynas Balkūnas ir Povilas Gancevičius (abu KK „Bitės’98“) ir Justinas Daškevičius (SK „Ekstra“).

Atminimo rėmelį per didžiojo finalo rungtynes įteiks Varėnos sporto centro renginių organizatorius Motiejus Baublys.

Didysis Varėnos raj. krepšinio lygos finalas vyks gegužės 4 d.