Edvinas Dubavičius: nuo žaidimo Varėnoje iki Pasaulio čempionato Kretoje

Toliau tęsiame interviu ciklą apie sportininkus iš Varėnos, kurie garsina mūsų kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, vienas iš jų, futbolininkas Edvinas Dubavičius, kuris praėjusiais metais atstovavo Lietuvos mažojo futbolo rinktinei bei žaidė Pasaulio čempionate Kretose.

Su 23-erių metų futbolininku socialinių tinklų pagalba pasikalbėjome apie pirmąjį trenerį, karjeros pradžią bei svajones susijusias su Lietuvos rinktine.

Esi jaunas futbolininkas, kelių metų ir kaip pradėjai domėtis šią sporto šaka?


Pačiu futbolu pradėjau domėtis dar pradinėse klasėse, berots trečioje klasėje, kai būdamas su draugais kieme pamačiau žaidžiančius vyresnius, tarp jų buvo ir mano pažįstamų, todėl pakvietė mane pažaisti kartu, tada labai susidomėjau šia sporto šaka, bei sužinojęs apie futbolo treniruotes Varėnoje pradėjau jas lankyti.

Kas buvo tavo pirmasis treneris ir kuom jis tau įstrigo atmintyje?

Pirmasis treneris buvo Vytautas Leonavičius, jis buvo protingai griežtas, nes, kai reikėdavo, jis galėdavo pasakyti griežtą žodį, taip pat ir pajuokauti. Prisimenu, kai po daugelio treniruočių pasilikdavome ir jis papasakodavo daug savo praeities istorijų, iš kurių galėdavome pasimokyti, o taip pat iš linksmų istorijų pasijuokti. Iš šio trenerio išmokau labai daug, todėl jam esu be galo dėkingas, bei drąsiai galėčiau jį rekomenduoti, kaip gerą futbolo specialistą.

E.Dubavičiaus šiuo metu priklauso Vilniaus FK „Viltis“ klubui

Esi labiau mažojo futbolo gerbėjas, kodėl pasirinkai šią kryptį?

Iš tikrųjų, galbūt esu labiau žinomas dėl savo pasiekimų mažajam futbole, bet taip pat žaidžiu ir didįjį. Mažąjį futbolą pradėjau žaisti su gimtąja Varėnos „Merkio“ komanda, kuri mažojo futbolo čempionatuose žaidžia jau labai seniai.

2018 metais iškovojai Baltijos mažojo futbolo taurę, ar tai didžiausias tavo laimėjimas per karjerą?

Taip, tai yra kol kas didžiausias mano laimėjimas karjeroje, bet tikiuosi dar bus ir didesnių! (šypsosi) Esu dar jaunas, yra kur tobulėti, visada sunkiai dirbu treniruotėse, kad tokių laimėjimų būtų dar daugiau.

Praėjusiais metais Kretoje žaidei Pasaulio čempionate, kur Lietuvos rinktinė pateko į TOP 16 etapą, kuriame pralaimėjo Anglijai. Kokie atsiminimai iš šio turnyro?


Pirmiausia reikia priminti, kad Lietuvos mažojo futbolo asociacijos rinktinei tai buvo debiutas pasaulio čempionate, prieš tai buvo žaidusi tik Europos čempionatuose, bet niekada nebuvo įveikusi grupių etapo, todėl pagrindinis uždavinys buvo įveikti grupių etapą, kaip jau žinote, tai pavyko pasiekti pirmuoju bandymu. Pats pirmą kartą dalyvavau tokio lygio čempionate, todėl dar ilgai negalėjau užmiršti čempionato emocijų, nes jų buvo labai daug. Labiausiai įstrigo fanai, jų būdavo beveik pilnas stadionas, iš kurių nemaža dalis lietuvių.

Lietuvos mažojo futbolo rinktinė
Stadionas Kretoje, kur vyko Pasaulio mažojo futbolo čempionatas

Šiuo metu rungtyniauji Vilniaus FK „Viltis“ klube, II-oje lygoje, kaip sekasi ir ar netolimoje ateityje yra planų kilti aukščiau?

Taip, rungtyniauju Vilniaus FK „Viltis“ klube, bet šiuo metu dėl klubo traumos, taip pat dėk karantino esu laikinai atitolęs nuo futbolo, tačiau kai rungtyniavau, sekėsi tikrai neblogai, bet apie ateitį šiuo metu nieko negaliu pasakyti, kol kas reikia pilnai pasveikti ir atgauti jėgas.

Pakalbėkime apie Lietuvos futbolą plačiau, tu, kaip futbolininkas gali papasakoti per savo prizmę, ko šiuo metu labiausiai trūksta Lietuvos futbolui, kad jis pakiltų į aukštesnį lygį nei yra dabar?

Labiausiai trūksta žaidėjų žaidžiančių aukštesniame lygyje, nei dabar, taip pat pasitikėjimo savimi, tą įsitikinau mažojo futbolo pasaulio čempionate Kretoje, kai turėjome trenerį iš Brazilijos, jis mums visada kartodavo, kad esame daug geresni nei galvojame, todėl tas pridėdavo daug pasitikėjimo, o visa tai parodė rezultatas.

Lietuvos rinktinė šiuo metu reitinge užimą 132 poziciją, ar tavo svajonė yra kada nors apsivilkti savo šalies pagrindinės rinktinės marškinėlius?

Kiekvieno sportininko svajonė yra atstovauti savo šalies nacionalinę rinktinę, neišimtis ir aš.

Varėniškis 2018 m. tapo Baltijos mažojo futbolo taurės čempionu

Ir pabaigai.. Ar domiesi salės futbolu? Jei taip, kokių turi prognozių Lietuvos salės futbolo rinktinei, kuri rugsėjo-spalio mėnesį varžysis Pasaulio taurėje, kuri vyks būtent Lietuvoje?

Salės futbolu ne tik domiuosi, bet jį ir žaidžiu žiemos sezonu. Praeitais metais žaidžiau Lietuvos aukščiausioje lygoje, šiemet taip pat turėjau keletą pasiūlymų, bet dėl traumos teko jų atsisakyti. Lietuvos rinktinei linkiu kuo didžiausios sėkmės, taip pat linkiu nukeliauti iki pat finalo ir jame nugalėti.