Tarp 10 talentingiausių Lietuvos jaunųjų krepšininkių – Gerdos Raulušaitytės pavardė

Tinklalapis „BasketNews.lt“ apžvelgia dešimt talentingiausių 2002 metais ir anksčiau gimusių Lietuvos krepšininkių, likusių už į Jocytę nukreiptų prožektorių šviesų. 

Į šį dešimtuką pateko ir varėniškė Gerda Raulušaitytė, kuri pagal straipsnio autorių užėmė 5-ąją vietą.

Trečioji Europos jaunučių vicečempionių narė, po istorinio žygio persikėlusi į Vilniaus „Kibirkšties-VKM“. Sulaukusi vos 10-ies metų, 2014-ųjų spalį Gerda po mėnesio debiutavo MKL U14 čempionate ir per šešerias sužaistas rungtynes vidutiniškai aikštėje praleido 8 minutes, įmetė po 1,3 taško ir sugriebė po 3 kamuolius.

2018-2019 m. sezone 15-metė apsitrynė MKL U18 lygoje ir spindėjo U16 čempionate, kuriame rungtyniavo ir šį sezoną.

Ji Alytaus SRC komandoje žaidė po 39,5 minutės, pelnė po 22,5 taško, atkovojo po 12,3 kamuolio, atliko po 3,3 rezultatyvaus perdavimo, blokavo po 2,9 metimo ir įsirašė po 30,2 naudingumo balo.

Pastarasis rezultatas buvo geriausias čempionate, atkovotų kamuolių vidurkis – trečias, o rezultatyvumo – penktas. Raulušaitytė per 12 turų užfiksavo 10 dvigubų dublių ir buvo tarp lyderių.

Ji yra giriama už universalumą – gebėjimą žaisti ketvirtoje ir penktoje pozicijose bei gintis prieš varžovių gynėjas, kas komandai suteikia pranašumą keistis ginamosiomis. 185 cm ūgio sportininkė pasižymi aukštu krepšinio IQ ir fizinėmis galimybėmis.

Raulušaitytės pagrindinės silpnybės – pasitikėjimo savimi ir lyderės savybių stoka. Pridėjus šiuos komponentus, aukštaūgė gali tapti aukšto lygio puolėja, savo žaidimo stiliumi panaši į Laurą Miškinienę ir Eglę Šulčiutę.

fiba.com nuotr.