Įspūdingas Lietuvos jaunių rankinio finalas

2021/2022 metų Lietuvos jaunimo, jaunių, jaunučių ir vaikų rankinio čempionatas pasibaigė
jaunių (U-17) varžybomis. Finalinį turas vyko Druskininkuose naujajame Lietuvos sporto centre.
Puikios sąlygos, gražus turnyras, šventiška nuotaika skatino stengtis visus, po 4 merginų ir vaikinų
komandų, rankininkus.

Varėnos septyniolikmečiai, trenerio Irmanto Markiavičiaus auklėtiniai, į Druskininkus vyko
tikėdamiesi medalių. Tik kokios spalvos? Pirmosios rungtynės Varėnos SC – Panevėžio R.Sargūno
sporto gimnazija. Jaudulio daug. Teko susitikti turo varžybose ir abi pergalės Panevėžio pusėje.
Kaip bus šį kartą niekas negalėjo numatyti. Pirmąsias minutes komandos keitėsi įvarčiais, didelės
persvaros panevėžiečiai nesusikrovė, bet kėlinį laimėjo 18:15. Po pertraukos mūsų rankininkai
žaidė kaip iš natų. Ir nors teisėjai baudė mūsiškius dviejų minučių pašalinimais net 8 kartus, 51
žaidimo minutę rezultatas tapo lygus (28:28), antras kėlinys baigėsi (33:33). Lygiųjų čia būti negali.
Pirmasis pratęsimas du kėlinukai po 5 minutes ir vėl neišaiškino nugalėtojo (35:35). Antras
pratęsimas: vartininkai uždarė vartus, žaidėjai atakavo tiksliai ir… pratęsimo rezultatas 8:3, o
galutinis varžybų 43:38. Varėnos |SC komandai įvarčius pelnė: Rapolas Valadka 13(3), Matas
Daškevičius – 7, Gytis Zadarnauskas -6, Armandas Sinkevičius -4, po 3 Arnas Markiavičius ir
Nojus Žilinskas. Pagirtinai žaidė vartininkai Nikitijus Rulis, Nojus Maziukas ir Herkus Lūžys.
Džiaugsmo šokis, sirgalių ovacijos, sveikinimai. Puiki pergalė ir štai jau garantuoti ar aukso ar
sidabro medaliai dėl kurių reikės kovoti sekančią dieną. Varžovas aiškus Kauno raj. SM – Šiaulių
SC “Dubysa” (25:22), teks kovoti su Garliavos rankininkais.

Kaip susikaupti, kaip patikėti savo jėgomis, žinant, kad Garliavos rankinio komanda stipri
fiziškai, greita, atakuojanti, o ir turo varžybose iškovojusi pirmą vietą. Pirmąjį kėlinį favoritas
visiškai neaiškus. 20 žaidimo minutę lygu (9:9), 26 min – (12:12), kėlinys baigiasi minus vienas
įvartis(14:15). Net ir po pertraukos dar 15 minučių buvo tašakas į tašką, bet Garliavos trenerė,
komanda gerai išstudijavo Rapolo žaidimą ir neleido jam net priartėti iki metimų. Deja, ir
paskutines minutes teko žaisti mažumoje ir pergalė išslydo. Rezultatas 23:28. Aukso medalius
iškovojo Garliavos, sidabro – Varėnos SC, bronzos – Panevėžio, ketvirti liko Šiaulių rankininkai.
G.
Zadarnauskas pelnė 7 įvarčius, M. Daškevičius – 6, R. Valadka ir Lukas Rudskas po 3, A.
Markiavičius -2, A. Sinkevičius ir Mantas Šimelionis po 1.

Geriausiu komandos žaidėju pripažintas Matas Daškevičius. Į simbolinį finalo septintuką
išrinkti du varėniškiai: dešinysis pusiau kraštas – Rapolas Valdka ir kairys kraštas – Gytis
Zadarnauskas.

Sveikiname ir didžiuojamės komandos kovingumu, ryžtingumu. Dėkojame gausiai
susirinkusiems ir “aštuntuoju” žaidėju tapusiems sirgaliams ir ypač treneriui I.Markiavičiui,
kurio net trys komandos šiais metais iškovojo aukščiausius šalies varžybų apdovanojimus.

2021/2022 m. Lietuvos jaunių U-17 vaikinų rankinio vicečempionai: Nikitijus Rulis, Nojus
Žilinskas, Arnas Markiavičius, Mantas Šimelionis, Pijus Petrušis, Gytis Zadarnauskas,
Eimantas Tenenė, Aironas Baranauskas, Margiris Guzevičius, Armandas Sinkevičius,
Mantas Akstinas,, Nojus Petrušis, Nojus Maziukas, Rapolas Valadka, Rapolas Prakapas,
Herkus Lužys, Matas Daškevičius, Laurynas Milius, Lukas Rudskas, treneris Irmantas