Jaunieji šauliai prasmingai paminėjo Kovo 11-ąją

Kovo 10-ą dieną vyko simbolinis žygis „Aš einu už Laisvę!“. Jame dalyvavo Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, Žilinų, Senosios Varėnos, Matuizų, Valkininkų bei Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos jaunieji šauliai, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, mokytojai ir moksleiviai. Taip gausus būrys žygeivių šventė Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Susirinkusius dalyvius Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos vidiniame kiemelyje pasveikino ir į žygį išlydėjo Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, vicemeras Giedrius Samulevičius, Švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė, „Ąžuolo“ gimnazijos direktorė Milda Padegimaitė bei Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Varėnos filialo pirmininkas Juozas Stramkauskas.

Rajono vadovas A. Kašėta padėkojo visiems renginio organizatoriams, jaunųjų šaulių vadovei Ritai Lysenko už prasmingą iniciatyvą – ne tik paminėti Kovo 11-ąją, bet ir atkreipti dėmesį į Ukrainoje vykstantį karą, solidarizuotis su ukrainiečių vienybe ginant savo valstybės ir tautos nepriklausomybę.

Pradėję savo kelionę nuo „Ąžuolo“ gimnazijos, žygeiviai ją tęsė iki Lietuvos nepriklausomybės paminklo Senojoje Varėnoje.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos jaunieji šauliai džiaugiasi, kad šįkart jų organizuotame žygyje dalyvavo net 402 dalyviai! Jauniausiam tebuvo 10 metų, o vyriausiam dalyviui – 62 metai.

Živilė Puidokaitienė