LRF-I lygoje trečiąją vietą iškovojo Varėnos „Ūla“

Savaitgalį Molėtuose nugriaudėjo 2018-2019-ųjų metų LRF finalinio ketverto varžybos. Tiek pusfinalyje, tiek finale užtikrintai atrodžiusi Vilniaus „SM Tauro – VHC Smūgio“ ekipa antrus metus iš eilės tapo lygos čempione.

Mažajame finale susigrūmė reguliaraus sezono nugalėtoja Varėnos „Ūla“ ir po metų pertraukos į finalinio ketverto kovas sugrįžusi Šalčininkų rajono „Sokol“. Pirmajame rungtynių kėlinyje užtikrinčiau atrodė „Sokol“ rankininkai, kurie susikūrė sau 2 įvarčių pranašumą (16:14). Vis dėlto, po pertraukos puikiai rungtyniavo Varėnos „Ūlos“ vartininkas Aurimas Dabrovolskas, o ir komandinė varėniškių gynyba veikė užtikrinčiau. Likus žaisti 3 minutes Varėnos rankininkai pirmavo 29:26, tačiau kelios klaidos leido „Sokol“ priartėti maksimaliai 29:28. Nors Šalčininkų komanda turėjo galimybes išplėšti pratęsimą, tačiau jas į šipulius daužė patikimai varžovų metimus atrėmęs A. Dabrovolskas.

Daugiausiai įvarčių „Ūlos“ ekipai bronziniame mače pelnė Tomas Valentukevičius -13, 8 pridėjo Kęstutis Įkasala, „Sokol“ ekipoje rezultatyviausias buvo  Darjuš Gurecki – 9 įvarčiai, 7 pelnė Artūr Šibeko.

Finalas Molėtuose prasidėjo įtempta ir lygia kova. Nors mačo pradžioje užtikrinčiau atrodė „SM Tauras – VHC Smūgis“ (5:2), tačiau kantriai žaidusi Molėtų „InTransport“ varžovų toli nepaleido. Sausakimšų tribūnų palaikomi Molėtų rankininkai keliskart pirmajame kėlinyje buvo net išsiveržę į priekį, tačiau itin solidus vilniečių lyderio Mariaus Panavo žaidimas sostinės klubui leido į pertrauką išeiti esant lygiam rezultatui (13:13). Antroje rungtynių pusėje finalo ketverto šeimininkų žaidimas subyrėjo. Greitai puolusi ir kietai besigynusi Vilniaus komanda per kelias antrojo kėlinio minutes susikūrė solidų pranašumą. Vilniečiai antrąjį kėlinį pradėjo spurtu 8:1 ir taip praktiškai atsakė į visus finalo klausimus. Likus žaisti dešimt minučių iki mačo pabaigos „SM Tauras – VHC Smūgis“ jau pirmavo dviženkle persvara (28:18). Nors molėtiškiams pavyko sumažinti atsilikimą iki vienženklio, tačiau pergalę šventė sostinės rankininkai 33:26. Vilniaus „SM Tauras – VHC Smūgis“ antrus metus iš eilės tapo LRF I-osios lygos čempionu.

Nugalėtojams finale 10 įvarčių pelnė naudingiausiu rungtynių žaidėju išrinktas Marius Panavas, 6 pridėjo Mykolas Aleksa, Molėtų ekipai trys žaidėjai pelnė po 5 įvarčius – Mindaugas Agurkis, Deividas Matulis ir Jūris Aganauskas.