Varėna – rankinis, ar rankinis – Varėna?

Artėjant 2017-2018 sezonui į pabaigą norisi apžvelgti savo treniruojamų rankininkų rezultatus.

Prieš kelias savaites Kaune įvyko Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) rankinio varžybų finalinis etapas, kuriame be Kauno, Zarasų, Klaipėdos komandų dalyvavo ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos rankininkai. Ištraukus burtus paaiškėjo pusfinalių poros: Varėna – Klaipėda, Zarasai – Kaunas. Po nervingos pradžios varėniškiai vis labiau didino apsukas ir pirmąjį varžovą įveikė rezultatu 35:16 (17:8). Laikinosios sostinės sportininkai nugalėjo savo oponentus. Taigi finale susitiko Kauno VDU „Rasos“ ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos. Nuo pat varžybų pradžios dzūkai laikė vadžias savo rankose ir nepaleido iki pabaigos, rezultatas 20:33 (8:15). Mes pirmi tarp Lietuvos mokyklų!
Balandį pasibaigė Lietuvos rankinio čempionato U-17 (2001m. gimimo ir jaunesni) I diviziono grupės rungtynės. Varėniškiai reguliariame sezone – antri, tik vienu tašku atsilikę nuo grupės nugalėtojų Garliavos rankininkų. Toliau rikiavosi Vilniaus, Panevėžio, Utenos, Kauno, Molėtų komandos. Pirmasis ketvertas laukia savo varžovų, kurie paaiškės sužaidus I diviziono 5-7 vietas ir II diviziono 1-3 vietas užėmusioms komandoms. Tuomet 4 komandos susitiks finaliniame ture.

Šio čempionato antrame divizione žaidė Varėnos SC-2 vaikinų komanda (2002 m. gimimo ir jaunesni), kuri pasibaigus pogrupio rungtynėms liko ketvirta, o ši vieta buvo paskutinis bilietas į II diviziono finalines kovas. Nepaprastai smagu, kad balandžio 6-7 d. šios kovos įvyko Varėnoje. Pusfinalio poros: Varėna – Zarasai, Tauragė – Klaipėda. Penktadienis mums buvo nesėkmingas, vaikinai jaudinosi, darė nesuprantamas klaidas. Pralaimėjome 22:30 (12:18). Žinome, kad padarėme, ką galėjome, varžovas stiprus reikia pailsėti ir galvoti apie kovą dėl trečiosios vietos, kovosime su Klaipėdos komanda. Pastaroji 36:30 (19:14) nusileido Tauragei. Antrąją finalų dieną sekasi kur kas geriau. Iki kėlinio vidurio susikrauname 4 taškų persvarą, tačiau ne tik jos neišlaikome, o pralaimėję likusį laiką 3:9 einame į rūbinę rezultatui esant 12:15 uostamiesčio naudai. Antras kėlinys nieko gero nežada klaipėdiečiai pelno tris įvarčius be atsako. Akcentuojam gynybą Dominykas Sužiedėlis neduoda net pagalvoti apie metimą į mūsų vartus, o jeigu ir pavykdavo, tai vartininkas Tomas Tichomirov atremdavo varžovų metimus. Puikiai žaidęs abi rungtynes kairio krašto pozicijoje Rokas Alekšiūnas, lemiamose minutėse vadovavo komandoje įžaidėjo pozicijoje. Pavykus apgauti galingus gynėjus, Rokas, likus 3 sekundėms iki pabaigos uždirba 7m. baudinį, po akimirkos aidi sirena, laikas baigėsi. Kas mes baudinį? Marius Miškinis įmetęs du paskutiniuosius baudinius pašalintas 2min. nuobauda. Simonas Senda – jo akyse nematyti baimės. Visa salė užgniaužus kvapą laukia. Įvartis. Mes iškovojome III vietą!
Pirmąją vietą iškovojo Zarasų komanda 23:19 (9:11).

Nurimus varžybinėms aistroms, Varėnos sporto centro direktoriaus pavaduotoja Irena Mikalauskienė pakvietė komandas atsiimti apdovanojimų. Komandoms prizininkėms įteiktos taurės. Kiekvienos komandos geriausi žaidėjai gavo solidžius atminimo prizus, kuriuos įsteigė Varėnos SC, o visi dalyviai diplomus. Geriausiu žaidėju Varėnos komandoje pripažintas Rokas Alekšiūnas, o rezultatyviausias finalinio etapo žaidėjas, taip pat varėniškis, Lukas Lingė.
Nepaprastai smagu taip sunkiai laimėti. Daug pamokų gavome, kurias turime išmokti. Kitas varžovas – Kauno rankininkai. Sėkmės atveju abi Varėnos komandos susitiktų dėl patekimo į U-17 I diviziono finalą. Sėkmės!

Treneris Tomas Barysas

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *